Zateplení fasády polystyrenem


Dva základní systémy stavby zateplení

V tomto článku se budeme orientovat na to, jaké možnosti při zateplování domu máte.  Můžete narazit na dva základní systémy, kterými se zde budeme zabývat. Ten první systém využívá materiálu polystyrenu (tím se chceme více zaobírat), a druhý systém používá minerální vaty. Každé má své pro a proti, nejlepší je poradit se s nějakým stavebníkem a odborníkem pro výběr té varianty, která bude ideální právě pro Váš dům.

První varianta – zateplení fasády polystyrenem

Tato, v poslední době nejoblíbenější a nejpoužívanější metoda, je vhodná téměř pro každé obvodové zdivo. Ideálním podkladem právě pro tuto metodu je beton, protože má vysoký difúzní odpor. Na polystyren je pak možno nanášet vyrovnávací maltu a sklotextilní síťovinu, aby fasáda na polystyrenu dobře držela. Zateplení fasády polystyrenem dnes nabízí většina stavebních firem a je preferovaným systémem zateplování budov.

Druhá varianta – minerální vaty

Zateplení fasády

Díky své prodyšnosti je tento materiál použitelný pro všechny druhy obvodového zdiva. Výhodou minerálních vat je jejich nehořlavost, a tak nemají žádné požární omezení. Postup stavby je obdobný jako v předchozím způsobu zateplení fasády polystyrenem (viz článek o návodu na zateplení), avšak místo svrchní vyrovnávací malty se používá speciální lepidlo.

U obou výše zmíněných variant je dobré pustit k dílu odborníky, kteří tak zajistí nejvyšší možnou kvalitu provedení práce. V dnešní době není problém sehnat odbornou firmu, která zařídí komplexní služby zateplení a zdarma Vám předem vypočítá předběžnou cenu stavby.

Čtěte i ostatní články na webových stránkách zatepleni-fasady.org a dozvíte se ještě další potřebné informace ke stavbě zateplení Vašeho domu.

Poptejte zateplení fasády a ušetřete 30%

Vyplňte formulář a my rozešleme vaší poptávku po zateplení fasády mnoha dodavatelům. Vy si pak můžete vybrat ty nejlepší a ušetřit. Zadejte maximum informací, ať můžete dostat konkrétní nabídky.

Zadat poptávku

Zateplení
Půjčka bez doložení příjmu a registru je určena pro všechny osoby, které nechtějí do půjčky zatahovat ručitele a nemusejí dokládat potvrzení. Pro půjčky bez registru a poplatku ihned nepotřebujete nic víc než dva doklady totožnosti. Laminátové podlahy a možnosti jejich využití. Průvodce výběrem té pravé pvc podlahy. Vyberte si nejlepší plynové kotle. Srovnání značek a výhod kotlů na jednom místě. Nakupte fasádní polystyren levně a s dopravou kamkoliv po celé ČR. fasádní polystyren Montujeme bezpečnostní okna

Hypotéky z Hypoteční arény

TOPlist