Zateplení fasády tepelně izolační omítkou – jak na něj a kdy se hodí

Zateplování domů a bytů je už delší dobu aktuálním tématem. Díky správnému a poctivému zateplení se dá poměrně hodně ušetřit na energiích a rozhodně se vyplatí do něj investovat. Kdo by také chtěl nechat unikat teplo zdmi? Pěnový polystyrén a minerální vatu pro tentokrát nechme stranou. Jednou z možností, jak zateplit fasádu, je využití tepelně izolační omítky.

Co je to tepelně izolační omítka a jak funguje

Tepelně izolační omítka je často označována jako přechod mezi běžnými omítkami a zateplovacím systémem. Pořídit ji můžeme v podobě směsi, která vznikla na základě prověřených principů v oboru stavební fyziky. Omítka obsahuje perlit nebo kuličky pěnového polystyrénu. Ze směsi můžeme obvykle vytvořit vnější i vnitřní omítku. Sama omítka má potom docela dobré tepelně izolační vlastnosti.

To však není všechno, co tepelně izolační omítka umí. Mezi její další vlastnosti patří vodoodpudivost a propustnost vzduchu, takže na povrchu stěn je zabráněno vzniku plísní. S takovou omítkou můžeme získat i příjemný akustický přídavek – v prostoru nebude docházet k ozvěnám.

Pozitivní je také to, že se tepelně izolační omítka hodí na všechny druhy zdicích materiálů.

Výhodou je cena, ale…

Zateplení tepelně izolační omítkou je sice levným způsobem, jak provést zateplení, ale není tím nejlepším. Využívá se spíše při příležitostných opravách omítky než jako samostatná izolace. Její nevýhoda spočívá v tom, že nelze nanést dostatečně silnou vrstvu, nýbrž jen vrstvu silnou 2-5 centimetrů. Ideální je nanést na zdivo 2 vrstvy a při procesu schnutí dodržet pravidlo 1 den schnutí/2 mm tloušťky. Zdivo musí být před nahozením omítky opatřeno přednástřikem.

Kdy zvolit tento způsob zateplení

Tepelně izolační omítka se hodí pro ty, kteří nepotřebují dosáhnout maximální úspory energií a kteří nechtějí zateplovat pomocí desek. Díky této omítce mohou dopřát nový vzhled svému domu. Zateplení tímto způsobem je levnější než klasické zateplování deskami, ale není tolik efektivní. Je tedy třeba položit si otázku, co se majiteli domu nebo bytu vyplatí a na čem je výhodnější ušetřit.

Poptejte zateplení fasády a ušetřete 30%

Vyplňte formulář a my rozešleme vaší poptávku po zateplení fasády mnoha dodavatelům. Vy si pak můžete vybrat ty nejlepší a ušetřit. Zadejte maximum informací, ať můžete dostat konkrétní nabídky.

Zadat poptávku

Zateplení
Půjčka bez doložení příjmu a registru je určena pro všechny osoby, které nechtějí do půjčky zatahovat ručitele a nemusejí dokládat potvrzení. Pro půjčky bez registru a poplatku ihned nepotřebujete nic víc než dva doklady totožnosti. Laminátové podlahy a možnosti jejich využití. Průvodce výběrem té pravé pvc podlahy. Vyberte si nejlepší plynové kotle. Srovnání značek a výhod kotlů na jednom místě. Nakupte fasádní polystyren levně a s dopravou kamkoliv po celé ČR. fasádní polystyren Montujeme bezpečnostní okna

Hypotéky z Hypoteční arény

TOPlist